Cestování po hvězdách – Kaňon 2018

Tawi
14. dubna 2018
Středisko Povodeň

V sobotu v podvečer se to kolem benátecké hájenky začalo hemžit dětmi různého věku a jejich dospělými doprovody. Konal se totiž další ročník závodu Kaňon. Děti se tentokráte vydaly do potemnělého lesa v rámci cestování po naší sluneční soustavě.

Na každém z devíti stanovišť se dozvěděly něco málo o každé z planet. Věděli jste například, že Merkur oběhne slunce za 85 dní nebo třeba, že Uran a Neptun patří mezi takzvané plynné obry? No, tak teď už to víte. Stejně jako všichni účastníci sobotního klání. Jednotlivá stanoviště prověřila zručnost, znalosti první pomoci, hmatovou paměť, chuťové vnímání, schopnost rozdělat oheň a mnoho dalších dovedností.

Po doběhnutí do cíle byl pro všechny účastníky u hájenky nachystán pravý „buřťáček“ spolu s dalším občerstvením. Jakmile do cíle doběhla poslední soutěžní hlídka se sečetly body a šlo se vyhlašovat. Pro každého účastníka byla nachystána malá pozornost v podobě reflexních přívěsků, kterými předtím byla v lese značená trasa a hrstka bonbonů na doplnění energie; první místa v každé z kategorií získala dort; druhá místa získala obrovské balení bonbonů a třetí místa  získala jen o něco málo menší balíček bonbonů.

Chvilku před půlnocí se pak účastníci, vedoucí a rodiče rozjeli do svých domovů a do svých pelíšků. Už teď se ale jistě všichni těší na příští ročník, který se tentokráte poběží přes den.