Jamboree – Hustopeče 2024

Kráťa
15. dubna 2024
Středisko Povodeň

Dne 12.4. naše středisko jelo do Hustopeč. Byla to akce partnerských měst takže tam byli Hustopeče, Modra a Benátky. Jeli jsme autobusem a přijeli kolem 21:00. Světlušky a vlčata přespávali v kulturním domě. Skauti, skautky a roveři spali na Křížovém kopci ve stanech. Překvapilo nás, že tam nebyli jenom Hustopeče a Modra, ale také oddíly z jiných měst.
Další den (13.4.) jsme měli celý den nabitý hrami. Každá družina dostala vlastní rozpis her, kde se nachází stanoviště a v jaký čas by měli na stanoviště dorazit. Hráli jsme např.: Časový kryptex, věda a technika, první pomoc, zapamatování všelijakých věcí, drobné hry ze světa,…. Zkrátka bylo toho hodně. Večer jsme hráli vlajkovanou. Rozdělili nás do 9 týmů po 9 nebo 10 lidech. Byli jsme rozdělení s ostatními skautskými oddíly. Bylo to velmi napínavé. Jak jsme dohráli vlajkovanou tak kdo chtěl, mohl jít hrát slunovrahy. Hned po slunovrazích šli věřící na dobrovolnou večerní mši.
Následující a zároveň poslední den (14.4.) ráno, byla pro věřící dobrovolná mše a pro nevěřící alternativní program. Alternativní program byl velice zajímavý – rozdělili jsme se do skupinek a téma na přemýšlení bylo slovo „Naděje“. Pokládali nám různé otázky třeba „Kde naději lidé nejvíce potřebují?“ nebo „Co si pod slovem naděje představujete?“. Hned po alternativním programu jsme si sbalili věci, sbalili stany a šli na oběd. Hned po obědě jsme si vzali krosny a šli jsme k autobusu který nás dovezl zpátky ke klubovně.
Z tohoto Jamboree jsme si odnesli spoustu zážitků a vzpomínek na které jen tak nezapomeneme.

Emča

Více fotek najdete v galerii: https://www.povoden.cz/fotogalerie/