Pekařky a kuchařinky

Tawi
25. února 2024
Středisko Povodeň

V sobotu 24. 2. 2024 se družina Sojek se svými vedoucími potkala v naší skautské klubovně, aby společně oslavila Den Zamyšlení (dříve Den Sesterství nebo také Vzpomínkový Den), který byl ve čtvrtek 22. 2. 2024 (22. únor je totiž dnem narození zakladatele světového skautingu Roberta Baden Powella a jeho ženy Olave). Nebyla to však oslava v pravém slova smyslu, chyběly balónky, sladkosti a další laskominy. Za to na nás čekala výzva v podobě vaření a pečení.

Společnými silami jsme napekly slané i sladké občerstvení, ale ani konzumace těchto pochutin nebyla určena nám. Byť jsme si každá domů odnesla malý vzorek výrobků, vše bylo přednostně připraveno a zabaleno jako malé poděkování pracovníkům integrovaného záchranného systému, jejichž základny se nachází v Benátkách nad Jizerou. My vedoucí jsme tak chtěly naučit děvčata, že poděkování je možné vyjádřit mnoha způsoby a je třeba mít na mysli i ty, na které občas zapomínáme či je jejich práce občas brána jako automatická.

Ale nebojte se, děvčata o hladu nezůstala, k naší akci jsme přizvaly naši kamarádku Léňu, která se nám stará o plné žaludky na táboře, takže nám pro děvčata připravila vynikající „táborovou“ polévku a dávku lívanců s marmeládou a tvarohem, s jejímž snědením pomohli na závěr i rodiče.

Akce se vskutku vydařila a již se těšíme na další společně strávený čas.

Monika „Rosnička“ Koťátková