Poznáváme Německo a jejich skauting

Tawi
22. dubna 2024
Středisko Povodeň

O Velikonočních prázdninách se uskutečnila historicky první zahraniční výprava do Německa, do města Chemnitz, dříve známého také jako Karl Marx Stadt.
Benátecké oddíly skautů a skautek se zde setkaly s Německými skauty z oddílu Fennek, kteří nám propůjčili své tábořiště a s kterými jsme společně strávili večer, nad kytarou u táboráku. 

První dva dny jsme objevovali krásy města a Saské krajiny. Také jsme navštívili technické muzeum, kde si mohli všichni vyzkoušet různé činnosti. Mezi ně patřilo například psaní na psacím stroji, zaplétání provázků za pomoci stroje, sledovat, jak fungoval vytáčecí telefon a mnoho dalšího.
Vzhledem k tomu, že muzeum nabízelo velkou škálu technických odvětví, tak si zde každý mohl přijít na své. Samozřejmě byla navštívena i bronzová busta Karla Marxe, jedna z největších bust na světě s váhou kolem 40 tun. V sobotu bylo také v plánu zamířit do aquaparku v Marienbergu a poslední den naší výpravy jsme se podívali i do Drážďan do historického centra, poobědvali u Labe a pak vyrazili směrem domů. Rozhodně to nebyla poslední zahraniční výprava. Ještě větší věci nás teprve čekají.

Kája