Přihlášky na letní skautský tábor 2021

Shift
18. března 2021
Středisko Povodeň

Přípravy skautského tábora jsou opět v plném proudu a my Vám přinášíme souhrn těch nejdůležitějších informací.

Skautský tábor se letos bude konat 1. – 17. 7. 2021 v malebné přírodě poblíž obce Hradčany (Ralsko). Samotné tábořiště se nachází v CHKO Kokořínsko a je lemováno meandry řeky Ploučnice.

Přihlašování na tábor bude probíhat v následujících krocích.

Přihláška a lékařský posudek 📝

V první řadě je nutné odevzdat řádně vyplněnou přihlášku a lékařský posudek, a to nejpozději do 30. 4. 2021. Přihlášku společně s posudkem vhoďte do poštovní schránky na adrese Ořechová 619, Benátky nad Jizerou II. Schránka je označena nápisem #skaut.

Platba táborového poplatku 💳

Po odevzdání přihlášky s posudkem a uzavření registrace Vám bude emailem zaslán příkaz k úhradě táborového poplatku. Cena tábora je 3800 Kč.

V případě, že nám okolnosti neumožní, aby se tábor uskutečnil, budeme táborový poplatek vracet v plné výši. V ostatních případech platí pravidla uvedená v táborové přihlášce.

Informace pro nováčky

Jsme rádi, že máte zájem poslat své dítě právě na skautský tábor. Zároveň chápeme, že pro Vás není jednoduché poslat svého potomka z domova na více než dva týdny, bez každodenní teplé sprchy a elektřiny. Naše tábořiště se nachází na prázdné louce. Táborníci spí po dvojicích v podsadových stanech, vaříme zde v polní kuchyni a stavíme si vlastní latríny. Na celém tábořišti není žádná zděná stavba. Postavit celý tábor nám trvá zhruba dva a půl dne a pro děti to bývá nejnáročnější část tábora, na kterou následně bývají právem hrdé a táborových staveb a práce si tak mnohem více váží. Výhodou skautských táborů je, že s dětmi pracujeme obvykle po celý rok a jak děti, tak vedoucí se díky tomu dobře znají.

Své případné dotazy můžete posílat na [email protected], nebo konzultovat se svým oddílovým vedoucím.