Příměstský tábor 2019

Rosňa
01. září 2019
Středisko Povodeň

Stalo se již nedílnou součástí konce léta to, že skautské středisko Povodeň Benátky nad Jizerou pořádá dvoudenní příměstský tábor. Ten letošní se konal ve dnech 28. – 29.8.

V tyto dva dny jsme v areálu skautské klubovny uvítali 10 dětí ve věku od 7 do 9 let. Skupinka to byla nepočetná, leč svou energií a svým nasazením vydala za skupinku početně až dvojnásobnou.

Během středy a čtvrtka si děti užily spoustu her, při kterých prověřily nejen své fyzické, ale také psychické dovednosti. Tématem letošního tábora totiž byla Pevnost Boyard. Děti tedy nemálo běhaly, trochu se plazily, sem tam se musely namočit, ale také musely zapojit svůj důvtip, bystrost a logické uvažování.

Jelikož je cílem tábora ukázat skautský život, děti se také aktivně podílely na zvelebení ohniště, pomáhaly při mytí nádobí a učily se si po sobě vždy a všechno uklízet, aby se pak třeba nestalo, že zapomenuté lahve na pití skončí v odpadkovém koši.

Na závěr tábora děti pomocí indicií vyluštily heslo k pokladu a na základě sesbíraných „boyardů“ získaly různé ceny. Finální tečkou za uplynulými dvěma dny byl pak typický „buřťáček“, ke kterému se k dětem přidali i rodiče malých táborníků. Závěrem snad jen říci, že program splnil svůj účel a my tak na začátku září ve svých řadách přivítáme 4 nová vlčata a 2 nové světllušky.