🧪 RT-PCR testy a podmínky pro odjezd na tábor

Shift
20. června 2021
Středisko Povodeň

Přinášíme Vám souhrn podmínek pro možnost účasti na letním skautském táboře pro rok 2021. Jsme si vědomi, že zveřejnění některých táborových opatření a podmínek pro účast na letošním táboře přichází na poslední chvíli a celkové načasování ze strany ministerstva nepokládáme zdaleka za ideální. I přes to jsme ale přesvědčeni, že i letos můžeme uspořádat bezpečný tábor naplněný skautskými radostmi.

Pro účast na táboře, se každý účastník musí při nástupu na tábor prokázat dvěma samostatnými dokumenty.

  1. Prohlášením o bezinfekčnosti
  2. Negativním výsledkem RT-PCR testu nebo alternativou

Bez prokázání nemůže vedení tábora nikomu umožnit účast na táboře.

Potvrzení o negativním RT-PCR testu

Při odjezdu budeme od účastníků vybírat potvrzení o tom, že osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem. RT-PCR testy jsou pro osoby se zdravotním pojištěním v ČR v současnosti poskytovány zdarma dvakrát do měsíce všem účastníkům veřejného pojištění bez výjimek. Výsledky RT-PCR testu obvykle přijdou na vámi oznámený e-mail nebo na váš telefon formou SMS. Většina laboratoří informuje o výsledku testů nejpozději do 48 hodin.

Jaké jsou alternativy

V případě prodělané nákazy stačí certifikát o prodělaném onemocněním (nejvýše 180 dnů od prodělané nákazy). Druhou možností je doložení certifikátu o prodělaném očkování (22 dní po prvním očkování).

Kde získat potřebná potvrzení?

Od 1. června si můžete stáhnout certifikát o prodělaném onemocnění, o výsledku negativního RT-PCR testu a certifikát o prodělaném očkování. Certifikát si stáhnete na portálu https://ocko.uzis.cz/.

Jak a kde se nechat otestovat?

Abychom Vám situaci pokud možno co nejvíce zjednodušili, připravili jsme pro Vás stručný seznam 10 nejbližších testovacích míst, včetně odkazů na rezervační formuláře. Všechny potřebné informace naleznete na tomto odkazu: Informace k RT-PCR testování na COVID-19

Vaše dotazy ohledně tábora nám můžete zasílat na adresu [email protected].
V případě potřeby jsme Vám plně k dispozici a neváhejte se na nás obrátit.