Slibová výprava Fialek

Nata
07. listopadu 2019
Skautky

Krásný říjnový víkend, 9 skautek, 4 vedoucí, Praha. Tak by se dala shrnout naše podzimní slibová výprava.

Vyrazily jsme v pátek 11.10.2019 užít si společný víkend v našem hlavním městě, jehož cílem bylo především splnění skautského slibu třech z nás. Hned po nastoupení do autobusu ale o užívání si nemohla být řeč. Byly jsme rády, že jsme se do přeplněného autobusu vůbec vešly, i přesto, že jsme jely „na stojáka“. Dvacetiminutová cesta do Prahy se ovšem změnila na téměř hodinou, jelikož na dálnici si někdo zřejmě hrál na Rychle a zběsile.

Po hodině v autobuse a další téměř hodině v metru, tramvaji a Lidlu jsme se konečně ocitly u Macawi doma, kde jsme měly pro tento víkend nalézt útočiště. Večer jsme si povídaly o tom, jaká by měla být správná skautka a usínaly jsme se zamyšlením, zdali my samy máme všechny hodnoty, které jsme během večera vyjmenovaly.

Po sobotní snídani jsme vybaveny dvěma kotlíky a pořádnou náloží těstovin vyrazily směr Modřanská rokle, kterou jsme si krásně prošly. Během cesty na nás čekaly aktivity spojené se skautským slibem a zákonem, hrály jsme divadlo, na špiony a také jsme trochu luštily.

Po obědě v lesním přístřešku se k nám přidala i Macawi, která musela být ráno v práci a společně jsme se kolem letiště Točná vracely zpět.

Den utekl neuvěřitelně rychle a po návratu nezbývalo než udělat večeři (tortilly) a vyrobit slavnostní oheň, ke kterému jsme poté za svitu měsíce přivedly naše tři slibující skautky.

V neděli jsme si ještě krátily chvíli před odjezdem hraním frisbee a zkoušení venkovních posilovacích strojů. Odjížděly jsme s pocitem povedeného prožitého víkendu a s myšlenkou, že v Praze je přeci jen moc hezky.