Světluškovský přechod Brd 2024

Tawi
29. ledna 2024
Středisko Povodeň

V sobotu 27. 1. 2024 se naše družina světlušek sešla v 9:20 na nádraží v Lysé nad Labem. V počtu 12 dětí a 4  vedoucích jsme se vydaly vstříc zajímavému dobrodružství. Naším cílem byla Kytínská louka nacházející se nedaleko Mníšku pod Brdy. Poprvé jsme se letos zúčastnily zimního přechodu Brd. Pro svou účast jsme vybraly ten správný rok, jednalo se totiž o již 55. ročník této akce.

Po téměř dvou hodinové cestě a vystřídání několika druhů veřejné dopravy, jsme dorazily do Mníšku pod Brdy a zde začalo naše putování. Na Kytínskou louku jsme dorazily přibližně po 40 minutách chůze lehce do kopce. Ještě jsme nestály na louce oběma nohama a už se na nás „vrhli“ ostatní účastnící s návrhem na směnu Brděnek, což jsou účastníky vyrobené pamětní předměty – kartičky, dlouho hořící sirky, kožené přívěsky, fotografie, háčkované kytičky, gramofonové desky apod.

V 13:00 se konal slavnostní nástup, při kterém byla vztyčena vlajka pořádajícího střediska, všechny oddíly/družiny se pak představily svým pokřikem, a že to trvalo, na louce se nás sešlo opravdu hodně, no, vlastně by se dalo říci nespočet (čtenáři rozuměj: my to nespočítaly). Po slavnostním nástupu jsme si šly užít připravené hry od ostatních skautů a kolem 14:30 jsme se pomalu vydaly na cestu do obce Řevnice, odkud nám jel vlak domů.

Do Lysé jsme dorazily unavené, ale spokojené. Díky pěknému počastí se nám těch necelých 15 km šlo jako po másle. Příští rok se rády zúčastníme znovu.

Monika „Rosnička“ Koťátková