Výprava Benjamínků a světlušek

Rosňa
24. května 2024
Středisko Povodeň

V neděli 19. 5. 2024 se uskutečnila společná výprava Benjamínků a Světlušek z našeho střediska. Světlušky začaly svůj výlet už v Benátkách nad Jizerou, odkud vyrazily autobusem směr Mladá Boleslav a dále do Horních Stakor, kde už na ně čekali Benjamínci, které na místo přivezli rodiče.

Naše putování začalo společným nástupem, děti jsme následně rozdělil do menších skupin, aby se mohly seznámit. Po seznamovacím kolečku jsme si zahráli hru „dvě nohy a tři ruce“, kdy jedna z vedoucích určovala počty a my ostatní jsme se ve svých skupinkách snažili zadaný úkol rychle splnit. Po tomto úkolu jsme společně v týmu složili zprávu, dle které jsme měli až na další stanoviště zpívat tři písničky, které znají všichni, šlo např. o Skákal pes, přes oves nebo Kočka leze dírou.

Na dalším stanovišti jsme si dali rychlou svačinku a po týmech jsme přistupovali k plnění tzv. Kimovi hry. Ještě, než jsme došli k vrcholu, pokusily se týmy vejít do kruhu vytvořených z uzlovaček, a ještě jsme si zahráli oblíbenou hru světlušek, Babku chňapku.

Pak už jsme dorazili k lesu a začalo to pravé dobrodružství, kdy jsme začali prozkoumávat terén dvou vyhaslých sopek Baby a Dědka. Cestou z vrcholu jsme si ještě procvičili oči hledáním rozdílů v obrázcích a výsledek křížovky nám prozradil, že se v závěru cesty můžeme těšit na poklad. O jeho vydání jsme prosili studánku. Všechna zaříkadla se studánce líbila a poklad nám zjevila. Pak už jsme jen došli na zastávku autobusu, kde si nás převzali rodiče.

I přes nepřízeň počasí si všech 34 dětí a 6 dospělých výlet užilo.