Výprava do Nymburka

Bidlo
24. listopadu 2018
Skauti

Víkend od 23. do 25. listopadu patřil pětkařům, kteří se rozhodli i přes změny jízdních řádů jít směr Nymburk do klubovny skautů ve Strakách. Účast pouhých čtyř členů + dvou vedoucích sice nepatřila k těm nejvyšším, ale za to dostala výprava jinou atmosféru. V sobotu o půl desáté jsme zahájili výpravu a vyrazili směr Kbel, kde nás zastihlo mrazivé počasí spojené s mírným deštěm. Dále jsme pokračovali ke golfu lesem a houštím. V lese jsme měli jedinečnou možnost, abychom si vyzkoušeli, jak se dokážeme nehýbat. Potkali jsme stádo divokých prasat, kterých bylo přes dvacet a tak jsme slyšeli dusot ještě několik desítek metrů od nás.

U golfu nás nepříjemně zaskočil déšť, který nás opustil až při vaření oběda (kvasnicové polévky) v opuštěné budově v lese. Oběd se k našemu překvapení celkem povedl a pokračovali jsme dál. Ještě než jsme došli k Božímu Daru, začalo se smrákat. Do Strak jsme došli až za tmy a vcelku promrzlí, ale jsme skauti, a tak nás taková zkušenost jen posílí. V klubovně jsme se zahřáli, zahráli si deskové hry a udělali si večeři, ke které byly fazole, takže v noci nám i bez topení bylo ve spacácích hezky teplo. V neděli jsme po snídani poklidili klubovnu a vyrazili na vlak do nedalekých Všejan. Kluci se naučili nový druh jízdního řádu a to sice řády v rámci Pražské integrované dopravy. Vlak jsme stihli bez větších problémů a na oběd jsme dorazili do Mladé Boleslavi na hlavní nádraží.

Šťépa se od nás oddělil ve vlaku a pokračoval na zastávku Město. Dali jsme se do vaření vody na párky a kluci se šli podívat, kdy nám jede vlak do zastávky Zdětín u Chotětova. Po odjezdu vlaku, ve kterém byl Šťépa jsme zjistili, že s sebou odvezl i rohlíky, ale to bychom nebyli skauti, abychom si neporadili. Zbylo nám dost chleba, aby vyšel na všechny a mohli jsme si dát párky i s pečivem. Vlak přijel tak, že jsme sotva stačili dojíst a poklidit po sobě místo oběda. Dorazili jsme na Chrást, kde se odpojili kluci Petrtýlové a, a tak jsme pokračovali do klubovny ve třech. V klubovně jsme výpravu ukončili a uklidili věci, které jsme si z klubovny vzali s sebou.

Na výpravě jsme se mohli podívat na to, jaký dopad má skládka na její bezprostřední i vzdálenější okolí, kolik odpadků se může objevit u silnice, a že hned za cedulí s nápisem „Zákaz skládky“ se válí odpadků víc, než v okolí. Bohužel je to ukázka dnešního civilizovaného světa. Víme ale, že ke zlepšení může každý z nás.

Na výpravě byli přítomni: A.J., Tom, Kuba s Michalem, Štěpán a Bidlo
Všem děkuji za účast a super výpravu, a Šťépovi za pomoc!