Výprava k 17. Listopadu

Nata
30. listopadu 2020
Středisko Povodeň

Každý rok si 17.listopadu připomínáme dvě významné události našich dějin. Události, které souvisejí s lidskou svobodou, s pojmem, který je tak abstraktním, neuchopitelným a v mnohých zemích stále nedosažitelným.

Letos bohužel kvůli pandemii naše svoboda opět trochu utrpěla, ale i když nám nebylo umožněno se společně sejít a řádně tento svátek oslavit, rozhodli jsme, že 17.11. nenecháme jen tak a alespoň trochu si tento sváteční den ozvláštníme. Vyhlásili jsme proto střediskovou výzvu – který oddíl během jednoho dne ujde co nejvíce kilometrů. Samozřejmostí bylo vyrazit ven buď sám nebo ve společnosti své rodiny. Cílem (kromě toho být nejlepší) bylo prospět svému tělu a psychice, strávit nějaký čas na čerstvém vzduchu a na chvíli si odpočinout od veškerých možných obrazovek a online svět, ve kterém momentálně žijeme.

A jak to celé dopadlo? Do této výzvy se zapojilo celkem 57 členů střediska, a to jak dětí, tak i dospělých, což znamená necelých 50% všech našich členů. Dohromady jsme nachodili 522 kilometrů a celkovým vítězem naší výzvy se stal oddíl Fialek s celkem 152 km!

Děkujeme všem zúčastněným a doufáme, že příští rok budeme moci tu naši svobodu a celý 17. listopad oslavit ve zdraví tak, jak jsme zvyklí.